Anıttepe Sony Vaio servisi

Anıttepe Sony servisi Bilgisayarlar yine insanların kolaylıkla yapamayacağı birçok karmaşık işlemi saniyeler içinde yapabilmektedirler. Bunların yanı sıra bilgisayarlar aracılığı ile istenilen bilgiye anında sahip olunabiliyor. İnsanların istedikleri anda birbirleri ile iletişime geçebilmesi, aynı anda birçok farklı türde bilgiyi depolayabilmesi, eğlence amaçlı birçok farklı seçenek sunuyor olması da bilgisayarların milyonlarca insan tarafından kullanılmasının başlıca sebepleri arasındadır.

Uzun saatler aralıksız kullanılabilen bilgisayarlar, bazen uzun çalışmadan kaynaklanan, bazen hatalı ve dikkatsizlikten kaynaklanan sebeplerden dolayı bazı arızalar gösterebilir. Bu gibi durumlarda bilgisayar kullanıcısının derhal bir teknik servisten yardım istemesi gerekir. Anıttepe Vaio Laptop servisi

Bilgisayarın bir teknik servise gösterilmesinin ertelenmesi daha büyük problemler ortaya çıkmasına neden olabilir. Her teknik servis yeterli özellikte bir teknik servis değildir. Çalışanların Sony vaio ürünlerine ait her türlü bilgiye sahip olduğu, bilgisayar ve bilgisayar tamiri konusunda beceriye sahip özel kişilerden seçilmiş olan Anıttepe Sony Vaio servisi, teknik servis konusunda kesinlikle güvenebileceğiniz adreslerin başında gelmektedir. Teknik servisimizde ücretsiz arıza tespiti hizmeti de sunulmaktadır. Bu hizmet birçok teknik servis tarafından ücretli olarak verilen bir hizmettir. Anıttepe Sony Vaio servisimize onarım için bıraktığınız bilgisayarlar minimum sürede onarılarak sizlere teslim edilmektedir.

Sony Vaio bilgisayar üretimi yapan dünyaca ünlü markalar arasında çoktan yerini almış bulunuyor. Dünyaca ünlü Sony Vaio markası yıllardır birçok insanın bilgisayar alırken ilk tercihi olmuştur. Sony Vaio markasını bu kadar tercih edilir kılan özelliklerin başında markanın ürünlerini yüksek kalite ile ve sürekli yenisini eklediği özellikler ile donatılmış ürünler olmasıdır.

Bilgisayarlar insan yaşamını o denli sarmış bulunuyor ki günümüzde artık bilgisayar olmaksızın işlerin yürümesi imkânsız hale gelmiş bulunuyor. Bilgisayarın bu kadar önemli olması, işlemleri insanların yapabileceğinden çok daha kısa sürede gerçekleştiriyor olmasından kaynaklanmaktadır.

Ücretsiz arıza tespiti

Anıttepe sony servisi, Anıttepe Sony vaio servisi, Sony Laptop servisi, Sony notebook servisi

Sony Vaio Parça değişimleri

Lcd ve Led ekran değişimi;

Sony Vaio Lcd ve Led ekran değişimi veya tamiri; Kontrol sonrası ekranın arızalı olması durumunda servisimizde 20 dk gibi bir sürede değişimi yapılmaktadır.

Harddisk değişimi;

Arızalı veya yeterli gelmeyen Harddiskler Sony servisimizde ortalama 15 dk. Takılmaktadır. İstenmesi durumunda gerekli olan tüm yazılımlar teknisyenlerimiz tarafından profesyonelce kurulumu yapılır. Windows Vista, Windows 7, Xp, Virüs Programı, Ofis programları gibi… vs…

Dc Soket değişimi:

Sony Vaio’larda Şarj adaptörünü taktığımız bilgisayar üzerindeki soket bölümü darbe vurma kablonun zorlaması gibi nedenlerden dolayı kırılmaktadır bu duruma gelmiş bilgisayarınız şarj adaptöründen voltaj alamayacağı için çalışmayacaktır. Sony vaio servisimizde soket değişlerini yaptır bilirsiniz.

Ram - Bellek Değişimi;

Sony Vaio bilgisayarların en önemli parlarından biridir Ram Notebook Laptop veya bilgisayarda ram ne kadar yüksekse bilgisayarımız o denli hızlı ve daha rahat çalışacak demektir, Arızalanmış veya yetersiz gelen ram'lar Sony teknik servisimizde 15 dk. kısa sürelerde takılmaktadır.

Sony vaio Anakart;

Sony Laptop ve Notebook grubunda anakartları bozmak veya arızaya geçirmek pekte kolay birşey değildir genelde sıvı teması veya bakımsızlıktan dolayı yanmakta, bozulmaktadırlar Çankaya Sony servisi olan firmamızda Sony Vaio bilgisayarlarının Anakartları bulunmaktadır. ayrıca daha ekonomik olan Anakart tamirini de yapmaktayız.

Sony Vaio Ekran kartı;

Sony vaio Laptop ve Notebooklarda kullanılan ekran kartları zaman zaman sorun çıkarmakta hatta arızalanmaktadır Sony Vaio servisimizde Ekran kartı tamiri, Chip değişimi gibi işlemler garantili olarak yapılmaktadır.

Sony vaio Klavye değişimi ve tamiri;

Sony Laptop ve Notebookların eskimiş arızalanmış olan Türkçe, İngilizce klavyelerin değişimleri Sony servisimizde yapılmaktadır

Sony Vaio Batarya Pil;

Sony vaio Notebook ve Laptop modellerinin tüm bataryaları depomuzda bulunmaktadır.

Batarya kullanımı; Sony Laptop ve Notebook bataryalarını daha uzun süreli ve daha performanslı kullanımı için bataryayı bilgisayardan çıkarmayınız birçok kullanıcı bataryanın daha uzun ömürlü kullanmak için söktüğünü lazım olduğunda taktıklarını söylemektedirler bu uygulama çok eski bataryalar için geçerli olup günümüzde üretilen bataryalarda geçerli değildir. Sony laptop ve Notebook Bataryasını daha uzun ömürlü ve daha performanslı kullanmak için bilgisayarınızdan sökmeyiniz yapılacak olan ayda 4 – 5 sefer şarj adaptörünü çekerek bilgisayarınızı bataryadan kullanmak ve %5 e düştüğünde tekrar şarj etmektir dediğimiz gibi bunu ayda 4 – 5 sefer yapmanız yeterli olacaktır.

Sony vaio Anakart;

Sony vaio Notebook ve Laptop bilgisayarların anakartları Sony servisimizde bulunmaktadır

Anakart bilgisayarımızdaki tüm donanımları Ram, Harddisk, Ekran kartı, İşlemci, soğutucu fan gibi birçok parçayı bir arada olmalarını ve belli bir düzen içinde çalışmalarını sağlamaktadır. Ana kartın bozulan bölümlerine göre bilgisayarımızda çok çeşitli sorunlar çıkmaktadır bunların başında ekranın kararması yani görüntünün gelmemesi, Klavyenin çalışmaması veya bazı bölümlerinin çalışması, Ram’ların çalışmaması, Harrdisk’n çalışmaması, Usb’lerin çalışmaması gibi arızalar görüne bilinir.

Sony Vaio Anakart arızaları;

Sony Vaio Bilgisayarların anakartları kolay kolay bozulmayan çok dayanıklı kartlardır genelde Anakartların arızalanması kullanıcı tarafından yapılan hatalardan dolayı olmaktadır bunların başında sıvı teması ve bakımlarının yapılmamasından dolayı arızalanmaktadır.

Sony Vaio Chip değişimi;

Chip değişimleri Ankara Sony servisimizde Profesyonel cihazlarla konularında uzman ve eğitimli teknisyenlerimiz tarafından garantili olarak yapılmaktadır.

Chip Değişimi uzmanlık ister Profesyonel makine ve donanım ister.

Sony Notebook ve Laptoplarda ekran kartının bozulmasının nerdeyse tek bir sebebi vardır buda bilgisayarın kapasitesinin üstünde kullanmak ve zorlamaktır bir de bunun üstüne bakımları yapılmamış ise bu sorunlardan kaçınılamaz zorlanmadan dolayı aşırı ısınan ekran kartı ve bu ekran kartının üstünde bulunun grafik Chip bozulmakta yanmaktadır bu arızanın oluştuğunda Sony vaio Notebook veya Laptopun ekran görüntüsü yok olur.