Sony Vaio VPC Z11Z9E

Sony Vaio ailesine yeni Bir üye geliyor

Sony İlgi Çekecen Vaıo Bilgisayar Serisini Önümüzdeki Aylarda Çıkacak Yeni Ürünleriyle Genişletecek. İşte Sony Vaıo Z'le İlgili Detayları

Sony Vaio Ailesine Yeni Bir Üye Geliyor

Sony notebook ailesi Vaio Z

Sony'in başarılı notebook ailesi VAıO Z serisiyle birlikte genişlemeye devam ediyor. Firma, bu yeni ürün gamıyla birlikte hem yüksek performans hem de ilgi çekici bir tasarım vaad ediyor. 6 GB bellek kapasitesine sahip olacak olan ürün, Quad SSD (4'lü Raid O) yapılanması sayesinde dosyalarınızad aha hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlıayacak.

Üründe bulunan harddisk rakiplerine göre daha ufak ve hızlı çalışıyor. Vaio Z'in harddiskiHDD 5400 rpm'lerle kıyaslandığında dosya aktarımını 6.2 kat daha hızlı gerçekleştiriyor ve bu sayede büyük zaman tasarrufu sağlıyor.

Karbon-fiber ve alüminyum malzeme ile son derece hafif (sadece 1.43 kg ağırlığında) ama bir o kadar da sağlam bir kasaya sahip olan Z Serisi işlemci olarak da ıntel Core i7 620M kullanıyor.

VAıO Z'nin grafikleri için ise NVıDıA GeForce GT 330M grafik kartı kullanılmış. Dinamik Hibrid Grafik Sistem ise kullanıcının iş akışına uygun olarak performansı zekice optimize ediyor. Grafik modu manüel olarak seçilebildiği gibi auto modu, kullanıcının durumuna bağlı olarak, stamina ve speed modları arasında otomatik olarak geçiş yapabiliyor.

Sony VAıO VPC-Z11Z9E modelinde ise Full HD (1920x1080) VAıO display premium ekranı kullanılmış. Üründe 13.1 inç'lik (33.3cm) LED arka aydınlatmalı ekran bulunuyor. Windows 7 Professional işletim sistemiyle birlikte gelen kullanılan Sony VAıO Z Serisi, entegre 3G modeme de sahip.

Ayrıca seride, DVD yazıcı, 802.11N WiFi, Bluetooth 2.1, motion eye webcam, arkadan aydınlatmalı keyboard, parmak izi okuyucu, HDMı çıkışı standart olarak yer alıyor. Nisan 2010'da piyasaya sürülecek olan ürün 6,390 TL olarak ücretlendirilecek.